Brak produktów w koszyku.

Zapytaj o produkt


  Uwaga: w dniach 21 lutego - 3 marca 2023 telefon komórkowy 510 707 707 będzie nieczynny. W sprawach związanych z biżuterią prosimy dzwonić do naszego biura, pod numer (22) 100 50 55, w dni powszednie w godzinach 9.00-17.00.

  Nasza oferta

  W zależności od jakości cena perły tego samego gatunku, kształtu i wielkości może różnić się nawet STUKROTNIE. Kupno „tanich” pereł w detalu może w takiej sytuacji stać się najgorszym interesem życia. Czy potrafią Państwo prawidłowo wycenić perły? Na podstawie zdjęcia w Internecie jest to niemożliwe.

  Kupno biżuterii z pereł jest transakcją, przy której brak wiedzy może nas kosztować bardzo dużo. Ile możemy przepłacić? W skrajnym przypadku może zdarzyć się, że kupimy pereł za stukrotność ich wartości, tyle bowiem może wynosić rozpiętość pomiędzy ceną perły słabej jakościowo i analogicznej perły o jakości najwyższej, przy czym jakość oznacza tu po prostu piękno perły. Przy zakupach w Internecie kupno tańszej perły niemal zawsze oznacza kupno perły brzydszej, a różnicy tej najczęściej nie zobaczymy na zdjęciu, będzie ona widoczna dopiero przy oglądaniu pereł w świecie rzeczywistym, a nie wirtualnym.

  Niestety większość ludzi nie potrafi ocenić jakości pereł i kupuje je znacznie powyżej ich rzeczywistej wartości. Dlatego przed zakupami zachęcamy Państwa do zdobywania wiedzy o perłach. Jako źródło wiedzy polecamy tu w szczególności olbrzymie i rzetelne kompendium wiedzy, jakim jest sklep gemlord.pl. Poniższy poradnik może być znakomitym wstępem do pierwszych zakupów, jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, aby zagłębiać się w perłowe niuanse.

  Ostrzegamy Państwa jednocześnie przed źródłami „wiedzy” tworzonymi w Internecie przez laików bądź też nieuczciwych sprzedawców, które zawierają treści nieprawdziwe tworzone w celu uwiarygodnienia nieuczciwych ofert. Autorem niniejszego artykułu, jak i kompendium wiedzy w sklepie Gemlord jest rzeczoznawca pereł SRJ, a prawdziwość zamieszczonych tu informacji mogą Państwo zweryfikować kontaktując się ze Stowarzyszeniem Rzeczoznawców Jubilerskich.

   

  Co to jest jakość pereł i jak ją oceniamy?

  Jakość pereł oceniamy na kilku wymiarach, z których najważniejsze są połysk oraz jakość powierzchni. Na cenę perły będą wpływały również inne
  czynniki takie jak gatunek, kształt, wielkość perły czy nawet jej barwa, jednak to ocena cech jakościowych nastręcza zazwyczaj najwięcej trudności.

  Najistotniejsze cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę oglądając perły to:

  Połysk – mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to połysk jest najistotniejszym kryterium oceny pereł. Wynika to z faktu, że do Polski od zawsze sprowadzano przede wszystkim perły tanie, śmieciowe i większość ludzi nie miała nawet okazji zobaczyć naprawdę pięknych pereł o bardzo wysokim połysku. Stąd bierze się też trudność w ocenie tej cechy i tak duża liczba internetowych ofert, w których sprzedawca opisuje perły jako kamienie najwyższej klasy (AAA) – ktoś, kto nigdy nie widział pereł o naprawdę wysokiej jakości, nie będzie w stanie dokonać prawidłowych ocen. Połysk pereł to zdolność do odbijania światła – w perłach o doskonałym połysku refleksy świetlne będą miały ostre, wyraźne krawędzie. W kamieniach słabszych krawędzie te będą rozmyte. Niestety największym problemem stawiającym pod znakiem zapytania wiarygodność deklarowanej klasy pereł jest subiektywizm oceny tego właśnie czynnika.

  Połysku pereł nie da się ocenić po zdjęciu – w zależności od światła użytego przy wykonywaniu fotografii może on wyglądać na lepszy lub gorszy. Połysk można ocenić tylko w bezpośredniej obserwacji i tylko poprzez porównanie pereł w tych samych warunkach oświetleniowych – jeśli nie dysponujemy perłą o połysku bardzo wysokim, z którą moglibyśmy porównać oceniane perły, to poruszamy się „po omacku”. Bez możliwości porównania nawet osoba o bardzo dużym doświadczeniu w ocenie połysku może w pewnych warunkach oświetleniowych popełnić duży błąd. Zauważmy jak ogromna jest różnica w naszym postrzeganiu połysku pereł prezentowanych w gablocie sklepu jubilerskiego i tych samych pereł oglądanych po zakupie w świetle dziennym. Oświetlenie w sklepach jubilerskich dobierane jest tak, aby wzmacniać połysk przedmiotów prezentowanych w gablotach. W świetle dziennym te same przedmioty będą wyglądać zupełnie inaczej. Jedyną możliwością oceny jest w takiej sytuacji porównanie ze wzorcem.

  W ocenie jakości pereł połysk jest cechą najistotniejszą – jest to cecha, którą ludzkie oko dostrzega jako pierwszą. Jest też cechą która potrafi maskować inne niedoskonałości perły – w kamieniach o bardzo wysokim połysku wady powierzchni nie są tak bardzo zauważalne.

  Jakość powierzchni – perła jest produktem żywego organizmu i jako taka bardzo rzadko jest idealna. Najwyższej jakości, najdroższe perły będą miały powierzchnię, na której nie zauważymy wad, bądź będą one tak nieliczne, iż nie będą rzucać się w oczy. W definicji najwyższej klasy pereł (AAA) mowa jest, iż widoczne gołym okiem skazy nie powinny zajmować więcej niż 5-10% powierzchni (w zależności od ocenianego gatunku). Pamiętajmy, iż mowa jest o skazach (śladach wzrostu), które widoczne są gołym okiem z odległości w jakiej czytamy książkę.

  Kształt pereł – najbardziej cenioną formą jest oczywiście kula, ale ogólną zasadą jest wyższa wycena form regularnych. Rezygnacja z idealnego kształtu perły może być sposobem na kupno pięknych kamieni w atrakcyjnych cenach: perły barokowe (nieregularne) o wysokim połysku potrafią przyćmić swoim wyglądem nawet te idealnie kuliste o połysku miernym.

   

  Biżuteria z pereł klasy premium

  W sklepie Gemapolis oferujemy biżuterię z perłami klasy premium. „Premium” jest słowem, które w handlu oznacza dodatkową wartość, którą uzyskują Państwo za nieco wyższą cenę. Cenę, którą w pełni usprawiedliwia wzrost jakości, cenę, którą warto zapłacić, by cieszyć się tą dodatkową wartością. Obietnica, którą tu Państwu składamy, to gwarancja najwyższej jakości w segmencie premium – gwarantujemy, że lepsze perły znajdą Państwo wyłącznie w sklepie Gemlord.

  Jednocześnie na perły oferowane tutaj udzielamy Państwu gwarancji najniższej ceny – jeśli w ciągu miesiąca od zakupu nabędą Państwo gdziekolwiek w Europie perły takiej samej lub (jakimś cudem) wyższej jakości zakupione taniej, zwrócimy Państwu różnicę ceny.

   

  Asortyment sklepu

  Aby umożliwić Państwu zakup biżuterii z naprawdę pięknych pereł po atrakcyjnej cenie zdecydowaliśmy, iż podstawowy asortyment sklepu Gemapolis będą stanowić perły słodkowodne oprawione w srebro. Są to jednak starannie wyselekcjonowane perły wysokiej jakości, i to właśnie ich jakość wyróżnia naszą ofertę i upoważnia nas do zaliczenia jej do klasy „Premium”. Wielu sprzedawców używa podobnych argumentów o „starannej selekcji” dlatego szczerze zachęcamy Państwa do porównywania naszych pereł z ofertą konkurencji, oraz do wycen kupowanej w internecie biżuterii u rzeczoznawców jubilerskich. W ten sposób upewnią się Państwo, iż nasza gwarancja najniższej ceny nie jest tylko pustosłowiem – tak pięknych klejnotów nie sposób kupić tak tanio. A tańsze są tylko perły naprawdę miernej jakości.

  Podstawowy asortyment sklepu uzupełniają proste wzory biżuterii złotej z perłami słodkowodnymi o naprawdę wyjątkowej urodzie. W złoto oprawiamy najlepsze egzemplarze spośród tych, które zakwalifikowane zostały do biżuterii marki Gemapolis, więc tu mają Państwo nawet trzystuprocentową gwarancję że w tej cenie nic lepszego nie da się znaleźć. Bardzo rzadkie perły słodkowodne o jakości kolekcjonerskiej, które sprzedajemy pod marką Gemlord są już wielokrotnie droższe.

  W naszym sklepie oferujemy również (oprawione głównie w złoto) perły morskie. Akoya, Tahiti i South Sea – są to zazwyczaj kamienie o dobrej (czasem średniej) jakości, które nie zakwalifikowały się do sprzedaży pod marką Gemlord. I tylko dlatego proponujemy je tutaj w super atrakcyjnych cenach. Nasza gwarancja najniższej ceny obejmuje również ten asortyment – tak, da się kupić takie perły taniej, ale to nie będzie ta sama jakość.

  W przypadku każdego zakupu prosimy zwracać uwagę na deklarowaną w opisie klasę pereł. Z doświadczenia wiemy, iż nasz opis nie jest porównywalny z opisami innych sprzedawców, o czym przekonujemy się dość często otrzymując od Państwa zakupioną przez internet biżuterię z pereł do ekspertyzy. Nasze doświadczenie jasno wskazuje, że nasza klasa AA (lub A) jest najczęściej równoważna z tym, co inni sprzedawcy opisują jako AAA. W każdym takim przypadku mogą Państwo samodzielnie porównać jakość kupując nasze produkty i produkty konkurencji – zawsze przecież istnieje możliwość zwrotu. Nie boimy się takich porównań i gorąco Państwa zachęcamy do porównań i samodzielnych ocen.